|
2008-09-25, 18:56
Jag drar en till på raken. Den har varit uppe på ett annat forum men det är helt sant.
Jo vi hade en fest med jobbet för några år sen där någon tyckte att vi skulle ta och åka ner till Wandas på Andra Långgatan. Vi var ju ett gäng muntra killar och eftersom vi kvällen till ära var begåvade med en chaufför så satt vi snart i bilen på väg till denna mytomspunna inrättning.
Efter ett tag så ledsnade jag på att sitta i dom röda plyschsofforna och dricka folköl så jag gick på en liten upptäcktsfärd. Jag hade sett att det gick en trappa upp bakom scenen, och eftersom jag är nyfiken av mig så smög jag mig upp på andra våningen. Jag var helt övertygad om att jag skulle komma till strippornas omklädningsrum eller kanske upp på någon vind, men eftersom jag var bra i gasen så brydde jag mig inte nämnvärt om ifall jag skulle bli utkastad.
Men när jag kom upp på andra våningen så såg det inte alls ut som jag hade föreställt mig... Där var en massa dörrar som ledde in i små rum varav en del var utrustade med TV-apparater med pågående porrfilmer. Här och var så fanns det dessutom käcka små hål där jag gissar att det var tänkt att man skulle hänga ut kuken eller kanske stoppa in en hand. Men vad vet jag?
Nå ja, det var inte det värsta utan i hörnen så stod det dessutom en massa killar som tittade osäkert på mig när jag skrockande gick runt och utforskade stället. Men efter en stund så hade jag sett allt som fanns att se, så jag gick ner till mina kompisar och berättade om det konstiga homohaket som tydligen låg rakt ovanför oss.
Efter ett par klunkar folköl så fick vi för oss att gå upp igen. Men för säkerhets skull så var vi tre man så att ingen skull få för sig någonting. När vi kom upp så hittade vi ett rum till, ett som jag hade missat, ett som var alldeles kolmörkt... Självklart så gick vi in där. Det skulle vi inte ha gjort! Både jag och min kollega skrek till nästan samtidigt som vi rusade tillbaka mot dörren. Vi hade tagit in nån ledstång eller nåt där inne och våra händer var fulla med... just det... BAJS!
Senast redigerad av Sven Hedin den 2008-09-25 klockan 18:59.
|