Visa ett inlägg
  (#6) Gammal
Kristen Etik och Moral
Går med Jesus
 
Kristen Etik och Morals avatar
 
Inlägg: 335
Reg.datum: Jul 2008
2008-08-10, 17:09

Okey, listen up r-tards!

Problemet nu för tiden är inte huruvida vi är snälla eller dumma mot de små stackars djuren, det handlar om resurser. För att producera den stek som någon dum jävla I-landsmänniska kräver på sin talrik så går det åt en helvetes massa mer resurser i alla led än vad det krävs för ett vegetariskt mål mat.
Dessutom skiter och fiser djuren sönder atmosfären.

Men för all del. Ät era hjärdöda jävla pannbiffar tillagade av fläÄÄäskfuääRrrsshflflf så att den goda goda såsen rinner nerför era mogoloida hakor. Kom inte och gäll hos mig bara, när ni står och grinar i knähögt vatten ute i villaträdgården.

Som de långsamt kokande grodor ni är så är det väl förstås för mycket begärt att be om en liten omläggning av kosthållningen? Åka bil kan ni ju göra också, på bränsle som odlas fram på fullgod mark för vetetabilisk föda.
Hej vad det går!


En kristen etik och moral är den bästa huvudkudden.
Kristen Etik och Moral är inte uppkopplad
Svara med citat